Lindab Group v skratke

Koncern Lindab Group je poprednou spoločnosťou v Európe, ktorá ponúka riešenia pre energeticky účinné vetranie, zdravú vnútornú klímu a rozsiahly sortiment strešných, stenových a odkvapových systémov pre zjednodušovanie výstavby.

Výrobky sa vyznačujú vysokou kvalitou, jednoduchou inštaláciou a ekologickým myslením.

Obrat 9166 miliónov SEK

V roku 2020 mal Lindab tržby 9 166 miliónov SEK a prevádzkovú maržu 10,0%.

5,000 zamestnancov

Lindab má asi 5 000 spolupracovníkov, z toho 1 100 vo Švédsku.

Zastúpenie v 24 krajinách

Spoločnosť Lindab je zastúpená v 24 krajinách Európy a má 124 pobočiek.

Ako sa z malej klampiarskej dielne sa stala medzinárodná verejná spoločnosť …

Spoločnosť Lindab založili v roku 1959 Lage Lindh a Valter Perssonovi a odvtedy má svoje korene v mestečku Grevie na polostrove Bjäre v južnej časti Švédska. Dnes je spoločnosť Lindab kótovaná na burze cenných papierov Nasdaq Stockholm.

Pre lepší vzduch a zdravú planétu

Udržateľnosť je pre nás spôsob myslenia a práce. To ovplyvňuje, ako pracujeme so stratégiou spoločnosti Lindab vo všetkých oblastiach. Všetko od nákupov, ktoré robíme, cez dodávky a služby, ktoré ponúkame našim zákazníkom.

Oblasti podnikania

Švédsky koncern Lindab už viac ako pol storočie vyvíja, vyrába a predáva produkty z tenkostenných plechov, vďaka čomu dnes patrí k vedúcim lídrom na stavebnom trhu v celej Európe. Svoje produkty a riešenia ponúka v troch obchodných oblastiach – Profile systems, Ventialtion systems, Building systems.

Ventilation systems

Divízia vzduchotechniky „Ventilation Systems“ ponúka realizačným firmám a ďalším klientom z odvetvia VZT potrubné systémy s príslušenstvom a riešenia vnútornej klímy pre vetranie, chladenie a kúrenie.

Profile systems

Divízia stavebných komponentov „Profile Systems“ ponúka výrobky a systémy z plechu pre odkvapové, strešné a stenové výrobky, ako aj oceľové profily pre stenové, strešné a nosné konštrukcie.

Buildings systems

Divízia „Building Systems“ ponúka riešenia na mieru pre logistické a priemyselné budovy, ako aj viacpodlažné parkoviská v západnej Európe a krajinách CEE/CIS. Pôsobí pod známou značkou Astron.

lindab

Dobrý vzduch v interiéri je kľúčom k lepšiemu zdraviu

Dobrá kvalita ovzdušia je kľúčová pre naše zdravie a pohodu. Keďže väčšinu času trávime v interiéri, v Lindabe sme si dali za najdôležitejšiu úlohu vyvinúť riešenia pre zdravú vnútornú klímu vo všetkých druhoch prostredí.

Oceľ – najrecyklovanejší materiál na svete

Oceľ je najviac recyklovaným materiálom na svete.75 percent vyrobených oceľových výrobkov sa stále používa. Na rozdiel od iných materiálov je možné ho úplne recyklovať. Dlhá životnosť a vysoká kvalita z neho urobili materiál, ktorý Lindab používa vo väčšine svojich výrobkov.