Vzduchotechnické potrubie Lindab Safe sa výroba už aj na Slovensku

Kvalitný vzduchotechnický komplexný systém s vysokou triedou tesnosti a s krátkou dobou montáže šetrí v prvom rade Váš čas aj peniaze. Systém Lindab Safe zahŕňa kompletný sortiment kruhového potrubia, tvaroviek, tlmičov, T-kusov, ktorý sa stáva vďaka lokálnej výrobe na Slovensku teraz ešte viac dostupný.

Predstavujeme Lindab Safe v skratke:

safe
Lindab Safe | Zdroj: Lindab
  • Systém Safe je systém kruhového vzduchotechnického potrubia umožňujúci rýchlu a jednoduchú montáž.
  • Systém Safe, ktorého základ tvorí dvojité tesnenie EPDM zabezpečuje vysokú triedu tesnosti D, preukázanú certifikátom Eurovent.
  • Celý sortiment sa vyrába v rozmeroch podľa noriem EN 1506.
  • Systém Lindab Safe & Click obsahuje potrubie VZT, tvarovky, tlmiče hluku a tiež vzduchové výustky.
rury
Kruhové potrubie Lindab Safe &Click s jednoduchou montážou a dokonale pevným tesnením | Zdroj: Lindab

Systém Safe je vhodný pre priemyselnú, ale aj rezidenčnú vzduchotechniku. Systém sa vyrába v niekoľkých materiálových prevedeniach. Primárne je k dispozícii v prevedení z pozinkovanej ocele Z275, nerezovej ocele EN 1.4301 (AISI 304) a EN 1.4404 (AISI 316L) alebo povrchovou úpravou práškovým lakom na báze polyesterovej živice .

V špeciálnom prevedení materiálov alebo so špeciálnymi povrchovými úpravami je možné systém používať aj v prostredí s extrémnymi požiadavkami na hygienu ako sú čisté priestory, nemocnice, potravinárske prevádzky či výroba nápojov. 

Prvé potrubné systémy na svete s certifikátom Eurovent!

Potrubné systémy Lindab Safe a Lindab Safe & Click, sú prvé na svete, ktoré dostali prestížny certifikát Eurovent potvrdzujúci zhodu procesov, strojov, surovín, meracích prístrojov a výrobkov s európskymi normami.  Certifikát Eurovent garantuje pevnosť a tesnosť triedy D podľa prísnych certifikačných kritérií.

Zmyslom certifikácia treťou stranou Eurovent je vytvoriť spoločný súbor kritérií pre všetky relevantné parametre, ktoré umožňujú hodnotenie týmto systémom a zabezpečenie trvalého dosahovania sledovaných parametrov. Zaradenie výrobkov Lindab Safe a Lindab Safe & Click do systému certifikácie uľahčuje prácu projektantom a inžinierom, pretože už nemusia vykonávať časovo náročné podrobné porovnávanie a skúmanie výkonových parametrov. Projektanti, rozpočtár aj investori môžu výrobky navrhovať s istotou, že technické údaje uvedené v katalógu sú veľmi presné.

Lepšia dostupnosť a kratšie dodacie termíny

Popri výrobe strešných krytín, odkvapových systémov, trapézových a sendvičových panelov Lindab začína s výrobou kruhových potrubí v priemere od 80mm do 1000 mm vo svojom závode v Jamníku pri Spišskej Novej Vsi. Vďaka tomu vieme teraz garantovať našim zákazníkom väčšiu dostupnosť a skrátenie dodacích termínov.

  • ako jediní na Slovensku vyrábame potrubie so zámkom falcu „Seam Lock“, ktorý zabraňuje rozchádzaniu rúry pri rezaní/delení.
  • LINDAB SK – značka originality.
  • s vrstvou zinku 275 g/m2, ktorá chráni pred hrdzou.
  • potrubie môžeme za príplatok zabezpečiť plastovými viečkami proti vniknutiu nečistôt.
  • potrubie môžeme za príplatok vyrobiť ako olejotesné a fire & smoke
  • priemery 80 – 630 mm skladom v Bratislave / Jamníku – ODBER IHNEĎ

Tabuľka priemerov potrubia vyrábaného na Slovensku a ich cien v eurách (1 m/3 m dĺžka) :

Zaujala Vás naša ponuka?

Viac info nájdete na www.lindab.kweby.sk alebo www.rekuperacie.eu. Rovnako nás môžete kontaktovať.