STRECHA AKO STVORENÁ PRE RAJ

Dnes sa spoločne pozrieme na to, ako môže vyzerať strecha v náročných podmienkach lesného prostredia.

 

  • Ako vyzerá plechová strešná krytina na chate po rokoch používania ?
  • Ako hodnotí majiteľ kvalitu a vlastnosti strechy ?
  • Dočítate sa viac v tomto článku.

Dobrá strecha musí vydržať veľa faktorov, ktoré na ňu vplývajú. Či už je to teplo alebo chlad, dážď alebo sneh, vždy musí vydržať a ochrániť celú stavbu. Nezabúdajme, že okrem toho musí byť aj esteticky pekná. Naším cieľom bolo vybrať taký typ strechy, aby dokonale zapasoval do prostredia Slovenského raja.

Aký typ strechy si zaslúži byť v raji ?

V prvom rade treba vybrať typ krytiny. Pre túto stavbu sa majiteľ rozhodol pre Lindab Click SRP, typ Dn s drážkami. Aby strecha dokonale splynula s prostredím, výber bol jednoznačný – borovicovo zelená matná v prevedení Premium Matt.

 

Opýtali sme sa majiteľa strechy

Ako hodnotíte strechu Lindab po rokoch používania ?

 

  • Strechu Lindab hodnotím pozitívne. Pred tým som mal starú strechu, ktorá už nespĺňala svoj účel, a tak som sa rozhodol pre zmenu. Moje rozhodnutie bolo správne. V Lindabe mi pomohli vybrať nielen typ strešnej krytiny, ale aj farebný odtieň, aby moja nová strecha zapasovala do prostredia Slovenského raja. A taktiež sa mi splnil môj sen – mať terasy na poschodí, ktoré tam pred tým neboli…

Prečo ste sa rozhodli pre strešnú krytinu Lindab ?

 

  • Aj keď moja voľba bola jednoznačná, pred tým som si pozeral aj konkurenčné firmy. Lindab ma ale presvedčil nielen svojou kvalitou, odbornosťou, ale aj prístupom. „Clickový“ systému od Lindabu je naozaj skvelý a montáž prebehla rýchlo a bez akýchkoľvek problémov. Navyše som dostal 20 ročnú záruku, takže sa nemusím báť, že mi strecha bude robiť ďalšie vrásky na čele.

Bola pre Vás borovicovo zelená matná jasná voľba?

 

  • Pred tým, ako som sa rozhodol pre Lindab som nemal absolútne žiadnu predstavu o tom, ako má moja nová strecha vyzerať. A nevedel som sa rozhodnúť, rozmýšľal som nad hnedou, sivou alebo inou tmavou farbou. V Lindabe mi ale ukázali vzorkovník farieb a keď som zbadal borovicovo zelenú, bol som nadšený! Veď tá farba úplne pasuje k prostrediu mojej chaty! Hneď ako som ju videl, nechcel som už inú farbu. 

Majiteľovi ďakujeme za pekné slová a prajeme všetko dobré! Nech Vám strecha a Vaša spokojnosť vydrží čo najdlhšie!