Už 60 rokov zjednodušujeme výstavbu

História spoločnosti Lindab siaha viac ako 60 rokov dozadu, keď bola v roku 1956 založená malá plechová dielňa v meste Lidhult vo Švédsku. Firma sa neskôr presťahovala do Grevie na polostrove Bjäre, kde ju 6. februára 1959 Lage Lindh a Valter Persson registrovali ako spoločnosť AB Lidhults Plåtindustri. O desať rokov neskôr dostala spoločnosť nový názov, ktorý všetci dobre poznáme Lindab AB.

Poďte sa s nami spoločne pozrieť na jej vývoj…

2008

V októbri 2008 spoločnosť Lindab odkúpila na Slovensku spoločnosť ROVA-SK, a.s, ktorá bola trhovým lídrom  vo výrobe a dodávke strešných a stenových systémov. Cieľom akvizície firmy a spoločným záujmom obidvoch spoločnosti bol vznik silnej skupiny na trhoch strednej a východnej Európy (CEE), ponúknuť pestrú škálu výrobkov, cenovo dostupné strešné a trapézové systémy a produkty značky LINDAB a ROVA, tým skvalitniť naše služby a zároveň ponúknuť komfort zákazníkom.

2015

Spoločnosť Lindab kúpila taliansku spoločnosť MP3, ktorá je výrobcom požiarnych klapiek a distribučných elementov. Zároveň spoločnosť Lindab kúpila aj IMP Klima v Slovinsku zameranú na výrobu vzduchotechnických jednotiek, čo umožňuje spoločnosti Lindab ponúkať kompletné vzduchotechnické systémy.

2021

Lindab Slovensko – vo výrobnom závode v Jamníku sme práve spustili novú výrobnú linku na výrobu kruhového vzduchotechnického potrubia. Vďaka tomu dokážeme skrátiť dodacie termíny o viac ako polovicu.